Venujem pánom, čo trepú dínom-dánom

Autor: Žaneta Morovská | 2.4.2014 o 9:48 | (upravené 28.4.2014 o 22:08) Karma článku: 13,61 | Prečítané:  3237x

Včera som bola na rande. Sama sa divím, že píšem o tak osobnej téme, ale zrejme mi veľmi záleží na osude chlapca, ktorý ma na to rande pozval.

Milý mladý muž, ktorého som včera stretla 1x v živote, vopred mi prepáč, že Ti dávam feedback takouto formou. Povedal si však, hneď v úvode nášho stretnutia, že ľudia blogy nečítajú, takže v podstate je jedno kde Ti to napíšem, že? A keďže mi záleží na osude aj iných mladých mužov, ktorí neúspešne randia, rozhodla som sa pre takéto verejné zdieľanie, ktoré, snáď, otvorí niekomu oči.

Cez víkend mi tento mladý sympatický muž, nazvime ho trebars Ondrej, napísal veľmi milú, kreatívnu správu (s odsekmi a interpunkciou) na Facebooku, kde ma pozýval vonku lebo som ho veľmi zaujala svojim profilom. Povedala som si, že keďže som spontánna, spoločenská a nezadaná, prečo by som si s ním nevyšla. Bežne to nerobievam, tak prečo neskúsiť aj takúto formu zoznamovania.

Na rande som šla úplne jednoducho nahodená a psychicky uvoľnená. Podobne pôsobil aj on. Bola som si vedomá toho, že nemám čo pokaziť, veď on je ten čo má záujem, ja teda môžem byť nad vecou. Istý čas som aj nad vecou bola, ale  nie vtedy, keď začal kritizovať a nepekne rozprávať o ženách. Prepáč kámo, akokoľvek sme my baby sebavedomé, určite to nehovor tej, na ktorú chceš spraviť dojem. A URČITE TO POTOM NEZABUDNI ZOPAKOVAŤ EŠTE TRIKRÁT. Keďže nie som feministka, prehltla som slinu a počúvala ho ďalej. Upozornil ma, že je veľmi ukecaný a počúvať vie iba vtedy, ak to ozaj stojí za to a iba ozaj niekoho múdreho a inteligentného.

Prosím Vás, muži, nepoviem teraz žiadnu novinu, ale vy si uvedomte, že ak chcete ženu zaujať, musíte na chvíľu potlačit vaše ego.

Musíte potlačiť jazyk a nerozkecávať sa príliš o sebe a URČITE SA VYHNITE  opisu vášho pracovného dňa počas letnej brigády (odpracované hodiny spomenúť môžete). Na prvom rande tiež nemusíte rozoberať presnú štruktúru vášho minuloročného testu z Marketingu. Pokojne to žene vyrozprávajte, ale nie na prvom rande. Na prvom rande, ak Vám o tú ženu skutočne ide, nechajte rozprávať ju. Klaďte jej otázky, prikyvujte, ďalej sa vypytujte a opať pritakávajte. Otázky, otázky, otázky . . .

Len jednu si odpusťte.

To, že sa ma spýtal, kedy som naposledy mala chlapca bolo ešte celkom fajn, ozaj som sa aj potešila, že sa konečne dostanem k reči. Po mojej odpovedi však neostal uspokojený. Nechápal (a zrejme neveril), že som ešte žiaden vzťah nemala a zásadne trval na vysvetlení. Ťažko niekomu cudziemu zhrnúť v pár vetách takúto komplexnú záležitosť, ale tak skúsila som to. Chalan si to neodpustil a vypustil otázku: „Ahaa, takže ty budeš ešte princezná???“ V tej chvíli som chcela veriť, že to bol len ušný klam, že on sa to určite nemôže pýtať. A ak sa to pýta, určite použil modernejší výraz.

Moja životná filozofia ma učí ďakovať za všetko čo sa mi za deň prihodí. Ondrej, ďakujem Ti, že si ma včera pozval von. Som presvedčená, že Ty si z rande odchádzal s dobrým pocitom, ale to len preto, že ja som veľmi dobrý poslucháč a viem si vždy zachovať chladnú hlavu. Dúfám, že si ma teraz nezaradil do skupiny žien, čo tak neznášaš. Ver, že to robím pre tvoje blaho. Ako aj pre blaho spústu iných mladých mužov. Prajem Ti v živote viac pozitivizmu a vtipu a verím, že raz nájdeš svoju princeznú.


P.S.
Viem, že aj nás ženy je niekdy ťažké počúvať.
A verím, že si každy musí zažiť svoje trápne rande.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?