Deň ukazovateľov cesty

Autor: Žaneta Morovská | 28.3.2014 o 22:55 | Karma článku: 6,62 | Prečítané:  1140x

Každý milý učiteľ, chcem aby si vedel, že aj keď  nie si milý, nevadí. Určite si sa len ráno zabudol na seba usmiať v zrkadle. Alebo si si len nezvolil vhodné povolanie a ešte stále hľadáš, čo by ťa mohlo napĺňať. Možno máš len nedostatok autority, deti Ti na hodine vyrušujú, Ty máš toho plné zuby, a preto k nim nemôžeš byť milý. Možno, len nemáš dobrý kolektív, možno máš problémy doma, možno sa cítiš nedocenený a možno len ozaj nechceš pochopiť svoje poslanie...

Tvojím povolaním je odovzdávať svoje vedomosti.
Avšak tvojím poslaním je odovzdávať seba.

Je to vlastne poslaním každého človeka. Tebe, by som to však chcela osobitne zdôrazniť. Si ten, ktorý dokáže vychovávať, ovplyvňovať a najmä ukazovať.  Ukazovať smer -> cestu.

Učiteľov je ozaj mnoho, ale ukazovateľov cesty je veľmi málo.

Prajem Ti, aby si bol tým vzorom, ktorí mladí ľudia potrebujú mať, zvlášť ak ho nemajú doma.
Prajem Ti citlivosť a vytrvalosť.
Prajem Ti, aby si sa raz a navždy prijal, aj so svojím poslaním. Ak si sa v tom poslaní nenašiel, zmeň prosím, čo najskôr svoju prácu. Určite rozkvitneš a zažiariš v inej sfére, v tej ktorej máš.
Prajem Ti, aby si bol minimálne takým učiteľom, že aj keď nebudeš milý, budeš aspoň kreatívny a pripravený rozvíjať potencionály, ktoré máš pred očami.
Prajem Ti, aby si vedel, že vlastne byť milý, vôbec nie je gro. Gro je byť obetavý, prísny a neústupný.

Gro je vedieť odovzdať vedomosti, ktoré si celý život hromadil a len Ty ich môžeš dať študentom.
Obdivujem múdrych a vzdelaných ľudí, nuž najmä obdivujem ľudí, ktorí sa s tým vedia podeliť a tak usmerniť život človeka.

Za to, aký život mám teraz ja, vďačím tiež Vám, konkrétným učiteľom, ktorých si chcem 28.marca zvlášť uctiť, napríklad aj týmto príspevkom.

Ďakujem pani učiteľke Kulikovej, Rusnákovej, Bodovej, Bušaničovej, Žolnovej, Smerekovej, Pasuľkovej, Spišákovej, Andreeve, Otrísalovej, Želke.
Ďakujem pánovi učiteľovi Novákovi, Luciánovi, Starjakovi.
Ďakujem všetkým svojim učitelom. Tým, ktorí mi vysvetlili klimatické podmienky na Madagaskare, súslednosť časov, neznámu x v rovnici,  či len vlastné pohľady, postoje a názory na svet.
Petra a Marcel, vďaka aj Vám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lunter: Nikdy som nepovedal, že mamu vyliečili len zdravé potraviny

Článok na webe firmy kandidáta na župana vysvetľuje jej vznik tým, že vďaka zdravej strave sa jeho mama dostala z rakoviny.

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner reprezentácie a šéf zväzu spolu diskutovali.


Už ste čítali?